Przedszkole Świetliki

Języki a Przedszkole Świetliki

8 lat temu, w 2010 roku, stworzyliśmy Przedszkole Świetliki, innowacyjny projekt na skalę kraju, nauczania przedszkolaków w języku polskim, angielskim i francuskim, stwarzając najbardziej naturalne warunki do zanurzania dzieci w językach. Kuratorium Oświaty takie innowacje w nauczaniu nazywa eksperymentem edukacyjnym. Zdaliśmy go na piątkę z plusem! Zdały go nasze Świetliki, mali absolwenci, którzy w swoich szkołach przodują w językach angielskim, francuskim i przede wszystkim w polskim. Oprócz języków,  priorytetem Przedszkola Świetliki,jest wyposażenie dzieci w umiejętności, dzięki którym otworzy się przed nimi świat.

„Misją placówki jest stworzenie bezpiecznego, kameralnego miejsca pełnego oddania, ciepła, skupiającego najlepszych specjalistów od nauczania i rozwoju najmłodszych wychowanków, by w takich warunkach wprowadzać dzieci w otaczający je świat, pozwalać eksplorować go na wiele sposobów, a to wszystko w trzech językach. W jakim celu aż w trzech? By poszerzać dziecięce horyzonty i dać im paszport do świata bez barier i granic, do różnorodności, tolerancji i odwagi by przekraczać granice ich malutkimi na razie stópkami. Wszystko po to by w przyszłości były to milowe kroki. Uczymy dzieci szczęścia i czerpania radości z małych rzeczy, by w przyszłości już samodzielnie tworzyły rzeczy wielkie”.

Kompetencje emocjonalne

Uczymy współpracy, dialogu, wyrażania uczuć, asertywnego komunikowania swoich potrzeb przy jednoczesnym szanowaniu towarzyszy wspólnych zabaw. Uczymy życzliwości i wszystkiego, z czym niejednokrotnie dorośli mają ogromny problem. I nigdy nie zapominamy o poczuciu humoru i, o uśmiechu, który bywa najlepszym remedium na wszelkie problemy.

Nie zamykamy się w narzuconych programach, czerpiemy wiedzę z najcenniejszych metod, wszystko po to by nasze Świetliki dorastając miały szerokie horyzonty i otwarte granice na cały świat. Naszym zdaniem nic bardziej nie ogranicza możliwości, jak brak dialogu. Nic bardziej nie rodzi możliwości, jak wspólny język. Gdziekolwiek przyjdzie nam się znaleźć, w każdym zakątku świata, bez względu na kulturę i zwyczaje.