Bajkoterapia

Bajkoterapia to nie zwykłe czytanie bajek. Mały Świetlikom oprócz ogromnej dawki zajęć o walorach poznawczych, przemycamy cenne nauki o emocjach, sposobach radzenia sobie z niejednokrotnie trudnymi sytuacjami w ich życiu, lękami.

My wiemy, że aby z łatwością przyswajać informacje, uczyć się i eksplorować Świat, potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa u Dziecka. To właśnie rozwój emocjonalny i społeczny jest  kluczowy dla ogólnego rozwoju Państwa pociech. Jeśli  dziecko tutaj napotyka jakieś przeszkody, trudniej mu nie tylko po prostu funkcjonować, ale też się uczyć, czyli przyswajać informacje.

„Bajki Pomagajki”  pomagają, wspierają, wzmacniają dzieci. Dają im inną, nową perspektywę widzenia siebie i świata, przekazują  im pożyteczną wiedzę o ich emocjach i uczuciach. Dzięki temu dziecko ma szanse zmienić swoje położenie, jest mu  łatwiej zrozumieć swoje uczucia zaakceptować je  i poradzić sobie z nimi.

„Bajki  – Pomagajki” pomagają też  w przygotowaniu do trudnych momentów, o których wiemy, że mogą nastąpić – np.: bolesny  zabieg, dłuższe rozstanie z rodzicem, konieczność uśpienia psa.  Często działają niezwykle lecząco  w radzeniu sobie z sytuacjami  traumatycznymi.

„Bajki  – Pomagajki” obniżają poczucie winny z powodu zawiedzenia czyichś oczekiwań – mamy, koleżanki, babci, nauczycielki.

Nie każda bajka będzie również terapeutyczna. Opowieść terapeutyczna  nie powinna mieć morału, pouczać, unika dydaktyzmu. To historia, która ma pokazać dziecku możliwy sposób działania, ale nie przymusza go do skorzystania z niego.

Idealna do przedszkola, ale również do czytania dzieciom w domu. Zapytaj naszych pedagogów, które bajki są terapeutyczne. Z chęcią doradzimy.