Gimnastyka

Codziennie prowadzona Gimnastyka dla Smyka ma uświadomić naszym przedszkolakom jak ważny jest ruch w życiu każdego człowieka.

Brak ruchu i złe nawyki, takie jak siedzenie przed telewizorem, siadanie z podwiniętą nogą, powodują, że dzieci zaczynają się garbić, a kręgosłup jest w sposób niesymetrycznie obciążany w fazie wzrostowej i może ulec skrzywieniu.

Podczas naszych zajęć ruchowych pobudzamy dojrzewanie układu nerwowego i poprawiamy wydolność układu oddechowego, a także układu krążenia, a przez to pozytywnie wpływamy na cały organizm. Zajęcia ruchowe są również bodźcem do rozwoju psychicznego, dzięki nim dziecko opanowuje nowe umiejętności i aktywniej poznaje świat.

Ważne jest, że dzieci które często bywają w ruchu są bardziej zwinne, odważniejsze i łatwiej odnajdują się w grupie rówieśników, są też pewniejsze siebie oraz mniej narażone na wypadki, bo zwyczajniej są sprawniejsze.

Niestety aktywność fizyczna sporej grupy dzieci ogranicza się do pokonania kilku kroków na trasie dom-samochód, samochód-przedszkole i z powrotem. Aby zapobiec stagnacji i bierności ruchowej organizowane są w przedszkolu zajęcia, dzięki którym przedszkolaki poprawiają swoją kondycję fizyczną, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Mięśnie ćwiczącego dziecka zwiększają swoją objętość i siłę, dzięki czemu lepiej utrzymują kręgosłup dziecka w prawidłowym położeniu. Gimnastyka zapobiega powstawaniu wad postawy, płaskostopia lub minimalizowaniu już istniejących, a także pomaga szybciej opanować umiejętności potrzebne do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, m.in. jazdy na nartach, gdy w tenisa, a które już teraz dzieci mogą wykorzystać w domu i na placu zabaw.