Lektoraty

Lektorat angielski i francuski

Lektoraty w Świetlikach wykorzystują naturalne zdolności językowe dzieci, które w naturalny sposób, we wczesnym dzieciństwie opanowują mowę zarówno w rodzimym, jak i w obcych językach. Dla nas, dorosłych, wydaje się to trudne, czasem niemożliwe. Tymczasem dla Waszych dzieci to najlepszy okres na naukę, która zaprocentuje w szkole i dorosłym życiu. Nigdy później nauka nie będzie już tak wielką frajdą jak w przedszkolu. Zwłaszcza w Świetlikach.

Dlatego w Przedszkolu Świetliki prowadzimy zajęcia w języku angielskim przez dwa dni w tygodniu oraz dwa dni w tygodniu w języku francuskim przez 4 godziny dziennie!! Specjalnie w tym celu dostosowujemy lektorat do naszego programu.

Naturalne metody

Nauka języka obcego, podobnie jak ich własnego, przychodzi dzieciom do lat 6 niezmiernie łatwo. Wynika to z naturalnych faz rozwoju każdego człowieka. Nigdy później, przyswajanie obcych języków nie jest tak efektywne jak we wczesnych latach życia. Dlatego wykorzystując sprawdzone metody nauki wielu języków jednocześnie, minimalizujące efekt mieszania języków przez dzieci, chcemy Państwu zaproponować program oparty o naukę trzech języków, polskiego, angielskiego oraz francuskiego. Nasza metoda oparta jest na maksymalnym wypełnieniu językiem obcym otoczenia dziecka przez osłuchanie, które aktywuje w naturalny sposób powtarzanie słów w języku obcym. Tak naprawdę, nie odkryliśmy nic nowego. Wykorzystujemy to, co od lat jest możliwe w rodzinach dwujęzycznych. Dla dzieci natomiast nie ma znaczenia czy słowo jest polskie, czy francuskie, ponieważ w tym wieku dziecko chłonie wszystko w naturalny sposób i z ogromną łatwością, której już my, dorośli, czy nawet starsze dzieci nie mają.  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy stymulują dzieci do funkcjonowania w wybranym języku. Wykorzystujemy łatwe i wyraźnie bodźce umożliwiające przechodzenie z jednego języka do drugiego.

Dzieci wychowywane w środowiskach wielojęzycznych znają kilka języków i ich nauka nie wymaga od nich żadnego wysiłku, ponieważ proces zapamiętywania odbywa się mimowolnie.

Konsekwentna nauka języków obcych u najmłodszych sprzyja umiejętnościom krytycznego myślenia oraz pobudza kreatywność oraz plastyczność myślenia, wpływając na rozwój ogólnointelektualny, budząc jednocześnie ciekawość innych kultur oraz
w naturalny sposób poszerza dziecięce horyzonty.