Zabawy rozwijające

W ŚWIETLIKACH przywiązujemy ogromną wagę do stworzenia Dziecku okazji do poznawania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia swojej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych, a także pogłębiania kontaktu z innymi.

Ćwiczenia metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne zachęcają Dzieci do nawiązywania pozytywnych kontaktów z innymi, opartych na wzajemnym poznaniu i zrozumieniu własnych potrzeb, potrzeb drugiego człowieka oraz na wzajemnym zaufaniu. Jednym z elementów jest ruch spontaniczny, swobodny jak taniec wyzwolony, który Dzieciaki uwielbiają. Ma pomóc twórczo wyrazić siebie.

Ruch rozwijający Weroniki Sherborne daje możliwość przeżycia wspólnego kontaktu fizycznego, uczy koncentracji i uwagi, jest dobrą zabawią, której często towarzyszą okrzyki śmichu, co pozwala na ujście napięć i emocji nagromadzonych w Dzieciach.

CHUSTA ANIMACYJNA

Zabawy z chustą animacyjną to zajęcia ruchowe z wykorzystaniem dużej chusty animacyjnej,  podzielonej na kilka kolorowych trójkątów. Te na pozór proste zajęcia te są bardzo atrakcyjne  i lubiane przez  dzieci, ponieważ są dynamiczne, często niepowtarzalne, ekscytujące, a nam pedagogom, pozwalają zorganizować dzieciom zajęcia integracyjne, podczas których dzieci chowają się pod chustą, podrzucają na niej różne przedmioty czy też zawijają się w nią, kształtują u dziecka umiejętności współdziałania w grupie, uczą szacunku i cierpliwości do drugiej osoby, doskonalą spostrzegawczość i refleks. A wszystko to z jedną chustą i ogromem scenariuszy, które ogranicza tylko wyobraźnia nauczyciela i samych dzieci.